DÜZENLEYEN KURULUŞLAR / MECHTALKS EV SAHİPLERİ

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Mekanik Tesisat Mühendisleri Derneği (MTMD) ve Borusan Mannesmann iş birliği ile düzenlenen  MechTalks, mekanik tesisat sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek tecrübe ve deneyim paylaşımı ile mekanik tesisat profesyonellerini daha ileri taşımayı ve sektörünün önde gelen etkinliklerinden biri olmayı amaçlar.

TTMD; tanımdaki alanlarda Tesisat Mühendisliğinin ve topluma verdiği hizmetlerin gelişmesi için 1992 yılında kurulmuş olup, bugün değişik disiplinlerden gelen profesyonellerin ortak amaçlar için toplandığı bir dernek haline gelmiştir. Bilgi ve teknoloji transferini gerçekleştirmek, uluslararası platformda meslektaşlarımızı temsil etmek ve gelişmeleri anında izlemek için TTMD olarak yurtdışı meslek örgütleri ile temaslarımız devam etmektedir.

MTMD, 12 Nisan 2007 tarihinde Türk Tesisat Mühendisleri Derneğinin bünyesinden doğmuş, tüzel kişilerin oluşturduğu bir yapıdır. Derneği var eden ana fikir; Türk mekanik tesisat müteahhitliğinin küresel rekabet gücüne sahip olması, ulusal mekanik tesisat sektörünün gelişmesinde kendine düşen görevi en iyi seviyede yerine getirmesi, kendi meslek disiplininin varlığını güçlendirerek koruyabilmesi için gereken iyileştirmelerin sağlanmasıdır. Mekanik tesisat müteahhitlerin ortak sorunlarını birlikte tartışabileceği ve çözüm yolları için bir güç birliği oluşturabileceği ortak bir çatı amaçlayan MTMD, kabul edilebilir rekabet koşulları içinde, uluslararası düzeyde uygulanmış ve kabul görmüş yetki ve sorumlulukları sektörde hâkim kılarak, mesleğin gelişmesinin, yurtiçinde ve dışında güçlenmesinin dinamosu olmayı hedefliyor.

Bu amaç ve ana fikirler etrafında deneyimlerimizi artırmak, alt yapılarımızı hazırlamak, sektörümüzü tanıtmak ve yeni elemanlar kazanmak, ortak sorunlarımızı tartışmak ve çözüm yolları bulmak, uluslararası alanda kabul görmüş standartlarda iş yapmak ve sorumluluk almak gibi konuların tartışılması, irdelenmesi ve sonuçlandırılabilmesi için bir çatıya ihtiyaç doğmuştur. İşte bu çatı Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği’dir.

Borusan Mannesmann, Türkiye’nin öncü güçlerinden biri olan Borusan Grubu’nun ilk sanayi girişimidir. Kurulduğu ilk günden bu yana global bir vizyona sahip olan şirket, bu doğrultuda 1998 yılında Avrupa’nın lider çelik ve teknoloji kuruluşu Salzgitter Mannesmann GMBH ile faaliyetlerini birleştirdi.

Bugün Borusan Mannesmann, yaklaşık 2000’den fazla çalışanı ve 4.000’den fazla ürün çeşidi ile güvenilir bir dünya markası olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 3 kıtadaki 7 tesisi ve yüksek satış hacmi ile çelik boru sektöründe Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alıyor.

Türk Tesisat
Mühendisleri Derneği

Mekanik Tesisat
Müteahhitleri Derneği

Borusan
Mannesmann