KONUŞMACILAR

Tal GARİH

Alarko Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Direktörü & BAU Öğretim Görevlisi

2010 yılından bu yana Alarko bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuş olan Tal, şu an Alarko Şirketler Topluluğunda Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Direktörü olarak görev yapmakta olup sürdürülebilir iş modelleri, strateji, değişim yönetimi, çevikleşme ve hibrit süreçleriyle beraber kurumsal ilişkilere odaklanmaktadır. Öncesinde Alarko’nun Holding, Turizm ve Enerji Gruplarında stratejik planlama, operasyon, yenilenebilir enerji ve iş geliştirme alanlarında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, 2015 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak MBA programında Global Stratejik Yönetim dersleri vermektedir. Öncesinde İşletme Okulu Yönetim Kurulu Başkanı olarak 5 yıl boyunca çalışmalar yürütmüştür.

Aynı zamanda sivil toplum ve sosyal sorumluluk alanlarına önem veren Tal, Dış Ekonomik İlişkilerden Sorumlu İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, Çağdaş Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı, Yenibirlider Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, GEN Türkiye (Global Entrepreneurship Network) Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, AIPA (Yapay Zeka Politikaları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi, TAİDER (Aile İşletmeleri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi, İNGEV (İnsani Gelişme Vakfı) Üst Kurul Üyesi, Wtech Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Üyesi, SEY (Semra Enver Yücel Vakfı) Danışma Kurulu Üyesi ve Veri Analitiği Altyapısı Çözümleri sağlayan Partner Republic Şirketinin Danışma Kurulu Üyesidir.

1985 doğumlu Tal, 2007 yılında Virginia Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji bölümlerinden çift ana dal yaparak mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini New York Üniversitesi, İşletme ve Politika alanlarında onur listesine girerek 2010 yılında tamamlamıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Washington DC ve Brüksel’de CPS (Corporate and Public Strategy) adında danışmanlık firmasında uluslararası arenada Türk şirketlerinin Avrupa’ya ve Amerika’ya doğru genişleme çabaları süreçlerinde çalışmalar yürütmüştür.

Teknoloji bilimi, fütürizm, yenilenebilir enerji, ekonomik küreselleşme, yönetimsel psikoloji, jeo-politika ve felsefe ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

İngilizce, Türkçe ve İbranice bilen Tal’in hobileri arasında yoga ve kung fu bulunmaktadır.

⇐ geri